2011. október 4., kedd

30 nap 30 fénykép

Az egyik kedvenc amatőr fotósom egy amerikai anyuka, aki hobby szinten kezdett el fotózni kb öt évvel ezelőtt. Én kb. négy éve kisérem figyelemmel a munkáját, végigcsinált egy 365 napos sorozatot, aztán egy kicsit eltűnt a nyilvánosság elől. Idén  újra publikálja a fotóit és megint belekezdett a 365 nap 365 fénykép sorozatba. Ezzel párhuzamosan pár hete elindított egy 30 napos sorozatot is, ez annyiban különbözik a minden nap egy fotótól, hogy meghatározott témában kell fényképeket készíteni az adott napon.

Annyira megtetszett az ötlet, hogy hetek óta azon gondolkodom én végig tudom-e vajon csinálni. Írtam neki egy e-mail-t amiben jeleztem, hogy én is szeretném megcsinálni a sorozatot, és bízom benne hogy nem  gond  de nem válaszolt. Ez egy kicsit elvette a kedvem, aztán úgy döntöttem, hogy nem foglalkozom vele, én megtettem ami tőlem telt. (később rájöttem hogy ezt bárki csinálhatja csak csatlakoznia kell a csoporthoz)
Múlt héten kinyomtattam a feladat listát, ami napokat hányódott a kocsi csomagtartójában, aztán az étkező asztalon, végül a kidobásra váró borítékok közül halásztam elő, de sehogy sem akaródzott nekifogni. Nem tudtam eldönteni, hogy azért mert lusta vagyok, azért mert fogalmam sincs mit csináljak a képekkel, vagy azért mert nincsenek használható ötleteim. Ma reggel egy hirtelen ötlettől vezérelve regisztráltam ezt a blogot, így van hová tenni a képeket és abban bízom hogy a nyilvánosság ereje nyomást gyakorol rám, és nem adom fel. Mondjuk az egész elméletem egy nagy hülyeség, senki nem tudja hogy ez itt van, így nincs is aki nyomást gyakoroljon. Egy dolgot ünnepélyesen megígérek magamnak: ha eljutok a feléig akkor közkincsé teszem a linket.

Íme a feladatok:

Holnap reggel kezdődik!

2 megjegyzés:

  1. na akkor én már hipphopp itt is vagyok nyomást gyakorolni! nagyon jó az alapötlet, te meg tök jó képeket csinálsz, úgyhogy légyszi vidd végig! már csak azért is, mert pont a vége felé vannak amikre nagyon kíváncsi vagyok:19,21,28 és főleg arra, hogy a 30 napos- vagy több :P - kaland után milyen lesz az önarckép.:)

    VálaszTörlés
  2. :) Én is azt mondom, hogy hajrá! Látod csak elkezdted és máris már a felénél jársz :)

    VálaszTörlés